Приватні виконавці УкраїниЄдиний портал приватних виконавців

Мінюст закінчив підготовку перших українських приватних виконавців

В кінці березня на базі Інституту права була завершена підготовка першого набору майбутніх приватних виконавців. Вони пройшли повний курс навчання і отримали відповідні свідоцтва.

В Мінюсті спростували інформацію про те, що навчання на протязі одного місяця є неефективним, оскільки робота у виконавчій сфері потребує глибоких професійних знань. В міністерстві погоджуються з тим, що приватні виконавці повинні мати високий рівень кваліфікації, тому до навчання в першій групі були допущені тільки особи з дипломом за фахом правознавство не нижче рівня магістра. Більшість абітурієнтів мають досвід роботи в державній виконавчій службі, а також на посадах нотаріусів і адвокатів в даній сфері юриспруденції. Ті, хто не має відповідного досвіду перед складанням кваліфікаційного іспиту пройдуть стажування.

Для того щоб отримати ліцензію і приступити до роботи претенденти на роботу приватними виконавцями мають виконати дві умови. Перше – це складання іспиту, для чого необхідно подати тимчасовій кваліфікаційній комісії при міністерстві юстиції наступний пакет документів:

  1. Дві заяви, перша на допуск до екзамену і друга – згода на обробку та використання персональних даних.
  2. Два фото 40Х30 мм.
  3. Копії паспорта, диплома про вищу освіту (обов’язково юридичну), трудової книжки і свідоцтва про завершення спеціального учбового курсу для роботи приватним виконавцем.
  4. Оригінали довідок про відсутність судимості і притягнення за корупційні правопорушення.
  5. Декларації про доходи, майно (особисте та родини), витрати і фінансові зобов’язання.
  6. Свідоцтво про успішно пройдене стажування, якщо відсутній досвід роботи, який може бути зарахований замість нього.

Перший екзамен планується провести в квітні. До нього будуть допущені особи, які пройшли навчання, мають необхідний стаж роботи і подали повний пакет документів. Кандидати, які вже завершили навчання, але не мають достатнього досвіду роботи, не потраплять на перший екзамен -  їм ще доведеться пройти стажування.

Питання на кваліфікаційний екзамен можна знайти на сайті Мінюста, в їх розробці приймали участь українські та міжнародні експерти. В кожному білеті будуть теоретичні питання і практичні задачі, така система дозволяє максимально точно оцінити рівень підготовки здобувача. Тим, хто успішно складе іспит, показавши свій високий рівень професійної підготовки, будуть видані посвідчення. Після чого на них чекає другий етап отримання дозволу на початок роботи  приватним виконавцем.

Маючи на руках документи про навчання, стажування і успішне складання іспиту, необхідно стати на облік в податковій службі та оформити страховий поліс. Потім необхідно обладнати офіс згідно з вимогами до професії і запросити комісію з міністерства для проведення оцінки. Якщо перевірка пройде успішно, то приватного виконавця буде внесено до спеціального державного реєстру і з цього моменту він може приступити до своєї роботи.

В Мінюсті очікують, що перші приватні виконавці офіційно з’являться в Україні вже в травні цього року. Правда встигнуть лише ті, хто завчасно почав роботу з обладнання офісу і збору документів для фіскальної служби. Їх колеги, які займуться цим вже після екзамену, орієнтовно приступлять до роботи в середині літа.

Відмічається, що сфера приватних виконавців є зовсім новим правовим інститутом для України і їм доведеться зіштовхнутись з рядом випробувань. По-перше, вони зобов’язані діяти ефективніше державної виконавчої служби. По-друге, вести свою діяльність як підприємець в умовах постійної конкуренції. Ніхто не буде направляти людей до приватного виконавця, він сам має пропонувати свої послуги, отримувати за них оплату і піклуватись про ділову репутацію. Тому одних професійних навичок в правовій сфері явно недостатньо. По-третє, контроль за їх діяльністю будуть здійснювати в Мінюсті, судах та спеціально створеній Асоціації приватних виконавців.

Перші результати від створення змішаної системи виконання судових рішень, коли державні і приватні спеціалісти працюють паралельно, в Мінюсті очікують вже до кінця 2017 року. Очікується зниження навантаження на державну виконавчу службу і підвищення ефективності всієї системи в цілому. Кращим показником того, що реформа досягла успіху, стане підвищення позицій України в міжнародному рейтингу «DoingBusiness» за критерієм «Забезпечення виконання контрактів».

2 2.5 5
Мінюст закінчив підготовку перших українських приватних виконавців
Мінюст закінчив підготовку перших українських приватних виконавців400600
Приватні виконавці Україниг. Киев+38 (---) ---------
Приватні виконавці України150250
2017-05-05https://vykonavec.com/novini-minyust-zakinchiv-pidgotovku-pershih-ukrayinskih-privatnih-vikonavciv
Оцінка: 
Середнє: 2.5 (2 голосів)